Účastníci mimo RR

V roce 2024 jsme se rozhodli otevřít akci RangerCamp/Ringoturnaj i účastníkům mimo organizaci Royal Rangers. Pro vás, kteří jste na akci nikdy nebyli a možná ani neznáte Royal Rangers, slouží tato stránka. Zde najdete zvací dopis, propagační video a plakát a níže snad najdete odpovědi na Vaše otázky.

Co je to RangerCamp/Ringoturnaj?

Jedná se o celostátní setkání Royal Rangers v České republice. Více o samotné akci a její historii si můžete přečíst zde: https://www.ringoturnaj.cz/o-ringoturnaji/. Oba názvy (Ringoturnaj i RangerCamp) označují stejnou akci. Dříve byl program výhradně zaměřen na turnaj v ringu, nyní se jeho zaměření posunuje i k dalším oblastem a čím dál častěji používáme název RangerCamp, který lépe vystihuje charakter celé akce.

Obecně se jedná o akci pro děti a mládež s bohatým programem. Účastníci se mohou zapojit do turnaje v ringu, deskových hrách a soubojů s larpovými zbraněmi a také obcházet doprovodná stanoviště s mnoha různorodými aktivitami od vyrábění po lanové překážky či lukostřelbu. Večer jsou pro všechny účastníky povinná společná shromáždění s chválami a duchovním programem, rozdělená do tří skupin podle věku.

Pro koho je RangerCamp?

Primárně je akce určená oddílům (předním hlídkám) z dětské organizace Royal Rangers, ale od roku 2024 chceme akci nabídnout i dalším skupinám z křesťanského prostředí. Striktní omezení věku pro akci není, ale doporučený věk účastníků je 6-20 let. Účastnit se mohou jen organizované výpravy pod vedením zodpovědného vedoucího, který za skupinu celou dobu zodpovídá.

Věříme, že naše nabídka může být lákavá pro církve a křesťanská společenství, která uvažují o založení oddílu Royal Rangers a nebo se jen chtějí s dětmi a mládeží ze svého sboru setkat s fajn lidmi, načerpat duchovní povzbuzení a užít si kvalitně připravený program.

Jak se lze přihlásit na RangerCamp?

Vedoucí skupiny, která by se chtěla účastnit akce, napíše na mail ringoturnaj@royalrangers.cz a dostane registrační údaje, pomocí nichž se může přihlásit do registračního systému https://www.ringoturnaj.cz/registrace/.

Informace, jak se pohybovat v registračním systému, jak postupovat při přihlašování a další ohledně organizace RangerCampu, lze najít na stejné stránce v odkazu Příručka k registračnímu systému.

Jaké je ubytování a stravování na RangerCampu?

Ubytování při základní ceně je ve vlastním stanu. K dispozici jsou toalety a sprchy v areálu, pro případ deště jídelna a další zastřešené prostory. V areálu je omezený počet možností ubytování v hotelu, chatách a chatkách, které si lze po registraci a zaplacení s určitými omezeními zakoupit. Omezen je (v první vlně objednávání ubytování) počet lůžek, které si lze na skupinu zakoupit, omezení je dle počtu přihlášených a zaplacených účastníků.

Jídlo je zajištěno v ceně od snídaně v den po příjezdu po oběd v den odjezdu. Jedná se o pět jídel denně, snídaně formou švédských stolů, teplý oběd, teplá večeře a dvě svačiny. Snídaně, oběd a večeře probíhá ve vlnách na určeném místě, které se dozví vedoucí skupiny. Pro svačiny si zástupce skupiny chodí do jídelny.

Na RangerCampu si nelze vařit samostatně.

Jak je organizován příjezd?

Přijet na RangerCamp je možné vlastním vozem, v areálu je parkoviště.

Další možností je přijet vlakem na nádraží v Křižanově, odkud je organizována kyvadlová autobusová doprava do střediska. Doprava autobusy je pro účastníky zdarma, pouze je nutno se před akcí zaregistrovat, aby byl v autobusech dostatek míst.

Po příjezdu do střediska se vedoucí výpravy dostaví na registraci, kde mu budou předány další informace.

Jaká je cena RangerCampu?

Pro skupiny mimo Royal Rangers je základní cena 1900,- kč do konce března. Je o 300,- kč dražší než pro přední hlídky Royal Rangers, protože ty se podílejí na organizaci akce. Od dubna se cena zvyšuje podle termínu přihlášení……………..

Jak probíhá organizace celé akce?

Hlavním sportovním programem je turnaj v ringu, který probíhá v šesti věkových kategoriích. Od roku 2024 se snažíme, aby každá kategorie probíhala v omezeném časovém rámci a měla některé půldny možnost se zúčastnit turnaje v larpu nebo v deskových hrách. Zároveň nezávisle v celém areálu probíhají doprovodné programy organizované předními hlídkami. Na akci jsou zvány i další organizace, Armáda ČR, Policie ČR, VZP atd., které prezentují svou činnost.

Za velmi důležitou součást považujeme večerní duchovní programy, na které zveme různé kazatele a křesťanské kapely. Shromáždění probíhají ve třech věkových skupinách.

V areálu funguje celodenní duchovní modlitební podpora.

Jak probíhá turnaj v ringu?

Turnaj v ringu je rozdělen do šesti věkových kategorií: Ranger Kids děti do 2. třídy, Discovery Rangers děti do 5. třídy, Adventure Rangers děti do 8.třídy, Expedition Rangers mládež do 18 let, Royal Rangers kdokoliv má zájem (hráči ve věku 18-40 let jinde hrát nesmí), Senior Rangers od 40 let výše. Přesné věkové hranice jsou uvedeny na https://www.ringoturnaj.cz/propozice/.

Organizátor na základě zaregistrovaných týmů (registrace končí v den příjezdu) vytvoří herní systém, který zveřejní a podle kterého turnaj probíhá.

Rozhodčí jsou proškolení dobrovolníci z řad Royal Rangers.

Fakturační údaje

Royal Rangers v ČR, z. s.

Oldřichovice 328

73961 Třinec

IČO: 64122433

datová schránka: jb5g3hh

bankovní účet: 6051726730/2010

Kontakt

Sledujte nás

Podporují nás