Ringoturnaj 2023

Karel Hauptman

Jak se nám blíží konec roku 2022, tak se nám stále víc blíží 24. ročník Ringoturnaje. Asi mi každý z vás dá za pravdu, že čas je relativní. Jsou chvíle, kdy se minuty a hodiny táhnou a vypadají dvoj i trojnásobně, ale pak se něco změní a čas začne plynout naopak rychleji a rychleji. Stejné je to s přípravami Ringoturnaje. Když skončí jeden ročník, čas se „zaboří do medu“, a tak to plyne až do konce roku, ale jak se starý rok převalí do nového, čas příprav se zrychluje a zrychluje. A tak než „nastoupíme“ do časového rychlíku, chtěl bych se s Vámi podělit o několik novinek a informací.

Hlavním tématem pro rok 2023 je téma superhrdinů. Duchovními programy nás budou provázet a ukazovat nám důležitý princip. Život, který žijeme není jednoduchý a musíme v něm překonávat mnoho překážek, podstoupit mnoho bojů. Asi každý z nás by chtěl mít nějakou tu superschopnost, která nám v tom všem pomůže. Ale nikdo z nás se nenarodil s nadpřirozenými schopnostmi, a tak nás to může vést k tomu, že zůstáváme stát před překážkami, vzdáváme boje. Mám pro nás všechny dobrou zprávu. Nenarodili jsme se jako superhrdinové, ale můžeme se jimi stát. Můžeme získat superschopnosti, které nám dají sílu, ukážou cestu, jak vše vyřešit. Ptáš se, jak na to? To je dobře, protože odpovědi získáš, když přijedeš na Ringoturnaj. Uvidíš, bude to stát za to. Naším cílem je i posílení modlitebního a duchovního týmu, který by byl k dispozici k rozhovorům a modlitbám po celý čas Ringoturnaje.

Krom klasického turnaje v Ringu, kde mohou soutěžit týmy jednotlivých věkových kategorií a jednotlivců, budou vyhlášeny i turnaje v deskových hrách a larpu. Takže můžeš přijet nejen si zahrát ringo, ale zkusit své schopnosti i v dalších turnajích. V roce 2023 bude opět vyhlášena soutěž Ranger roku. Disciplíny zůstávají stejné jako v roce 2022. Pokud chceš otestovat, jak jsi na tom, můžeš začít trénovat. Budeme běhat (100 m štafety), stavět stan, uzlovat, přepalovat provázek a testovat biblické znalosti. U biblických znalostí bude test zaměřen na evangelia (Nový zákon) a knihy – Jozue, Soudců, Rút, 1. a 2. Samuelova (Starý zákon).

Organizační tým by byl moc rád, abyste se opět podíleli na organizaci doprovodných programů, které si připraví jednotlivé přední hlídky. Máme také přislíbenu účast od Policie ČR, Armády ČR a VZP. Tyto instituce přislíbili zajímavé programy pro každého zájemce.

Velkou novinkou bude den otevřených dveří, kterým chceme pozvat děti a rodiče z okolí a ukázat, kdo jako Royal Rangers jsme. Veřejnosti představujeme Ringoturnaj pod novým názvem „RangerCamp“. Chceme ukázat, že se jako křesťané umíme bavit a také začít navazovat přátelství, kontakty. Chceme propojovat nevěřící s církví. Ono je to vlastně jedním ze tří základních cílů Royalu. Tak uvidíme, co Bůh v květnu připraví a kam se tento „RangerCamp“ bude v budoucnu posouvat. Oslovili jsme a budeme dál oslovovat blízké vesnice a městečka a zvát k návštěvě Ringoturnaje. Modlíme se, aby Bůh otevřel srdce lidí kolem a stala se z toho tradice a příležitost k nesení evangelia.

Vidíte, že plány jsou velké, ale to, na kom záleží, je náš Bůh. Vše chceme dělat k Jeho oslavě a modlíme se za vedení. Přeji Vám požehnaný rok 2022, který končí, a ještě požehnanější rok 2023. Nové věci, nové cesty s naším velkým Bohem.

Za ringotým
Karel Hauptman

Fakturační údaje

Royal Rangers v ČR, z. s.

Oldřichovice 328

73961 Třinec

IČO: 64122433

datová schránka: jb5g3hh

bankovní účet: 6051726730/2010

Kontakt

Sledujte nás

Podporují nás