ParaRingo 2021

Karel Hauptman

Spolu s ringotýmem jsme si řekli, že když se nemůžeme setkat společně na začátku května v Křižanově na regulérním Ringoturnaji, připravíme pro vás alternativní aktivitu. Pojmenovali jsme ji ParaRingo. Předpona para se většinou spojuje se soutěžemi s hendikepem. A přesně tak je to s naším ParaRingem.

Máme hendikep v tom, že se nemůžeme vidět, slyšet, prostě být spolu, ale nechceme, aby nám tyto hendikepy bránily dělat to, co máme rádi, a to je hrát si. Připravili jsme tři disciplíny, které můžete v rámci své hlídky společně plnit. 

První je spojená s hrou ringo „Vyhraj si s ringem“, druhá je „Dostaň ringo na vrchol“ s odkazem na Rangera roku a třetí „Vyřeš a splň“ je alternativou ringoturnajových doprovodných programů. 

Soutěž probíhá v rámci přední hlídky a je možné do každé soutěže registrovat libovolný počet týmů. Pro soutěže se mohou týmy lišit a je možné mít členy i z jiných předních hlídek. Vedoucí se mohou zúčastnit také, ale v samostatných týmech. Prosím dodržujte v průběhu soutěží všechna vládní nařízení pro COVID-19. 😊

Soutěž bude probíhat od vyhlášení do 20. 6. 2021. Týden poté (o víkendu 26. nebo 27. 6. 2021) bude následovat oficiální vyhodnocení a vyhlášení.

Vyhrej si s ringem

Tento úkol ParaRinga je jednoduchý – běžte hrát ringo!

Pravidla

 1. Odehrajte ve své přední hlídce (nebo spojených hlídkách, pokud je vás málo) turnaj o alespoň deseti zápasech ringa.
 2. Každý účastník musí odehrát alespoň dva zápasy.
 3. Pošlete na FB Ringoturnaje (=> kliknout na „Příspěvky“ => Psát) společnou fotografii všech účastníků (nebo společné fotografie, pokud se turnaj odehrává ve více dnech).
 4. Vyhrajte si.

Doporučení

 1. Jde sice o to vyhrát si, ale je dobré i vyhrát. Pošlete na náš FB také fotografii vítězného týmu.
 2. Nejdůležitější je si hru užít. Není tedy nutné dodržovat kategorie nebo mít školené rozhodčí. Udělejte takový turnaj, ať jsou všichni spokojení.
 3. Můžete k vašim fotkám dodat i zajímavé statistiky (kolik jste toho odehráli, nejmladší či nejstarší účastník, nejdelší zápas či cokoli jiného, co vám přijde zajímavé).
 4. Turnaj můžete odehrát jak v jediném dnu, tak postupně (např. pokud se dle nařízení jako celá hlídka nemůžete sejít).

Dostaň ringo na vrchol

Cílem je dostat ringokroužek do výšky Mount Everestu, tedy do 8848 m n. m.  

Jak na to?  

Každá přední hlídka se může účastnit v libovolném počtu týmů. 

Týmy mohou být dle věkových kategorií, nebo smíšené, ale u smíšených týmů bude družstvo zařazeno podle nejstaršího člena týmu. Kategorie budou RK a/nebo DR, AR, ER. Do kategorie ER spadají i vedoucí.  

Počet členů týmu může být od dvou do deseti. Vedoucí tvoří samostatný tým.  

Jak hrát:  

 • Najděte si nějaký kopec / horu / vyvýšeninu / haldu v okolí  
 • Změřte nadmořskou výšku v místě nástupu a vrcholu  
 • Každý člen musí mít ringo  
 • Vyrazte co nejrychleji na vrchol a měřte čas každému členovi týmu zvlášť   
 • Každý jednotlivec může vystoupat různou výšku (různé trasy i různé vrcholy jsou možné)   
 • Počítejte metry, které nastoupáte  
 • Na vrcholu sečtěte časy každého člena a společně nastoupané metry (za každého zvlášť). Na Everest to ještě není? Tak akci zopakujte.  
 • Až společně dosáhnete 8849 výškových metrů, sečtěte všechny časy výstupů jednotlivých členů týmu  
 • Pokud nebudete schopni nastoupat požadovanou výšku, změřte čas a výšku, které jste dosáhli  
 • Výsledný čas nám zašlete ringoturnaj@roayalrangers.cz 
 • Pořiďte foto nebo video dokumentaci a pošlete na ringoturnaj@roayalrangers.cz 

Vyřeš a splň

Cílem výzvy “Vyřeš a splň” je vyluštit zadané šifry, zjistit tajná hesla a splnit úkoly, které s nimi odemknete.  

Výzvy se mohou účastnit 2 – 5 členné týmy složené z členů stejné hlídky (týmy musí být složené jen z dětí, vedoucí si mohou případně vytvořit vlastní). Tým přihlásíte vyplněním tohoto formuláře, po jeho vyplnění vám na zadaný e-mail přijde odkaz na dokument, do kterého budete doplňovat vyluštěná hesla a fotky se splněnými úkoly.  

Šifry k vyluštění jsou rozděleny do dvou bloků, každý z nich obsahuje 10 šifer. První je dostupný hned při spuštění Pararinga, druhý bude zveřejněný až v druhé polovině května. Šifry jsou očíslované a jsou rozdělené na lehčí (šifry 1-10) a těžší (šifry 11-20). Lehčí šifry vždy nechte luštit mladší členy týmu. Na některé šifry budou možná poskytnuty nápovědy, o tom se vždy dozví přihlášené týmy přes kontaktní e-mail (nápovědy budou dostupné pouze přihlášeným týmům). 

Řešením šifry je vždy jedno smysluplné slovo (heslo), které použijete pro odemčení PDF dokumentu, ve kterém je uvedené zadání jednoho úkolu. Splnění úkolu vždy doložíte fotografií (výjimečně fotografiemi nebo jinak, jak bude uvedeno), na které musí zároveň být vyfocená cedule s číslem (a případně i názvem) přední hlídky. (Pozn.: pokud má heslo 5 a méně písmen, je potřeba ho zapsat dvakrát za sebou, tedy když například vyjde kufr, zadáte pro otevření dokumentu heslo kufrkufr.) 

Pokud je v šifrách využitá abeceda (např. pořadí písmen v abecedě), je vždy použitá anglická abeceda s 26 písmeny (bez CH). V některých šifrách může být použitá i morseova abeceda.  

Fakturační údaje

Royal Rangers v ČR, z. s.

Oldřichovice 328

73961 Třinec

IČO: 64122433

datová schránka: jb5g3hh

bankovní účet: 6051726730/2010

Kontakt

Sledujte nás

Podporují nás