O ringoturnaji

Co je to Ringoturnaj?

Ringoturnaj je celostátní setkání Royal Rangers v České republice, kterého se účastní stále více lidí. Na čtyři dny se sjedou royalisté z celé ČR, aby se setkali, zahráli si ringo i spoustu dalších her, poznali nové kamarády a potkali ty staré, duchovně se vzdělali a při tom všem si užili spoustu zábavy. Nejde jen o soutěžení a zápolení na hřišti. Jde především o kamarádství a vzájemné vztahy mimo něj. Neoficiálním heslem celého turnaje je: „Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát. Ale ne tak úplně vyhrát, jako vyhrát si!“

Doprovodem celé akce jsou aktivity, které si děti mohou vyzkoušet, např. střelba z luku, kuše, jízda na lodích, nové deskové hry, různé vyrábění atd. A samozřejmě nelze opomenout velmi důležité večerní programy, při kterých se upíná pozornost na Boží slovo.

Jak dlouho tady Ringoturnaj je?

První Ringoturnaj proběhl už v minulém století, v roce 1998. V roce 2017 jsme slavili pěkné 20. výročí. Do 20. ročníku jsme vystřídali šest různých základen, nimiž prošlo více než 6 tisíc účastníků, kteří odehráli tisíce ostrých zápasů ringa. Každým rokem tyto čísla stoupají. V roce 2019 se nás sešlo zhruba 650.

Jak Ringoturnaj vznikl?

S myšlenkou pořádat Ringoturnaj přišel v roce 1998 George Párátko. Splnil si letitý sen – uspořádat setkání většího množství lidí z různých míst při společné akci. Ringoturnaj nejprve oficiálně pořádala 8. přední hlídka Zlín. To trvalo až do 20. ročníku, potom se do organizace této velké akce zapojilo mnoho dalších lidí z jiných předních hlídek a plná zodpovědnost za organizaci akce přešla na národní radu Royal Rangers v ČR. Ze soutěže několika nadšenců se stalo pravidelné setkání „royalistů“ z celé republiky.

Málokdo ví, že původně se mělo hrát o zlatý ešus, ale nakonec získali vítězové pamětní keramické ringokroužky a dort. A tato tradice se udržela. Kromě sportovních výkonů jsou však hlavním nosným programem večerní setkání s chválami a duchovním programem. Božím slovem sloužili Petr Walach, Petr Helešic, Karel Hauptman a Petr Peca Machalec a mnozí další.

Proč lidé jezdí na Ringoturnaj

Jezdím kvůli zábavě a napětí, které při hraní ringa můžu zažít, kvůli přátelům a také kvůli Boží přítomnosti.
Eliška

35. ph Praha

Kvůli setkání s přáteli a dětem z naší přední hlídky, večerní programy a samozřejmě vyhrát. 🙂
Robert

26. ph Olomouc

Jezdím kvůli přátelům. Ať těm stávajícím, nebo i těm, s nimiž se tam teprve seznámím. Kde jinde se nás sejde tolik z celé ČR, a to hned na několik dní? 
Jožka

18. ph Brno

Ringo se stalo už legendární akcí – jedna z mála příležitostí se během roku vidět s royalisty z celé republiky. To, co je na Ringu pro mě nejdůležitější jsou přátelé a prostor pro Boha a Jeho jednání. Taky si můžu uvědomit, že jsem součástí něčeho většího, něčeho co přesahuje mě, naši hlídku, sbor. 
Peca

3. ph Valašsko

A co je vlastně to ringo?

Ringo je týmový sport, který se hraje s dvěma gumovými kroužky, co se přehazují přes síť a je to super zábava. 🙂

Fakturační údaje

Royal Rangers v ČR, z. s.

Oldřichovice 328

73961 Třinec

IČO: 64122433

datová schránka: jb5g3hh

bankovní účet: 6051726730/2010

Kontakt

Sledujte nás

Podporují nás