Propozice 2018

Propozice 2018

Termín

4.–8. května 2018 (s možností příjezdu až 5. května)

Místo

RS Drak, Křižanov (GPS souřadnice: N 49°22.38493′, E 16°6.18647′)

Cena, přihlašování a platba

  • Celý Ringoturnaj (5 dnů): 700 Kč (ubytování ve vlastním stanu), 900 Kč (ubytování v malé chatě) nebo 1100 Kč (ubytování ve velké chatě / v hotelu)
  • Zkrácený Ringoturnaj (4 dny):  600 Kč (ubytování ve vlastním stanu), 800 Kč (ubytování v malé chatě) a 1000 Kč (ubytování ve velké chatě / hotelu)

Cena zahrnuje ubytování na 4(3) noci, stravu 5x denně, účast v turnaji a doprovodné programy. Cestovné si účastníci hradí sami. Celková kapacita střediska je 760 účastníků, z toho cca 225 míst je v chatkách a 80 v hotelu. Se souhlasem všech ubytovaných účastníků jedné chatky/místnosti je možné, aby v této místnosti na zemi spali účastníci, kteří mají nahlášené ubytování ve stanu.

Přihlášku za přední hlídku může vyplnit jen velitel (popř. jím pověřená osoba), který od organizátorů dostane přihlašovací údaje k elektronické přihlášce. Přihlašování bude spuštěno v pondělí 2. dubna 2018 ve 20:18 a za základní cenu bude možné se přihlašovat do 15. dubna 2018. Přihláška se považuje za platnou až v okamžiku připsání platby na účet pořadatele. Platba se provádí bezhotovostním převodem na účet 6051726730/2010 u FIO banky (POZOR! Máme jiné číslo účtu než loni.), variabilní symbol je číslo vaší přední hlídky. Zda vaše platba došla, si můžete zkontrolovat na našem transparentním účtu. Nebude-li platba připsána do 5 pracovních dní od odeslání přihlášky, bude tato přihláška zneplatněna.

Při přihlášení po 15. dubnu se cena zvyšuje o 200 Kč/osobu. Platbu je možné odeslat nejpozději 2. května, za později přihlášené účastníky je nutno zaplatit v hotovosti na místě. Objednaná a zaplacená místa nelze stornovat (ani měnit ubytování a délku pobytu). Je možné pouze změnit účastníka, pro kterého je místo objednané. Tyto změny můžete na své přihlášce provádět až do uzavření registrace, které proběhne 4. května 2018 (první den Ringoturnaje) ve 20 hodin. Po tomto termínu je možné změnit údaje v přihlášce pouze za manipulační poplatek 50 Kč (netýká se nahlášení sestav smíšených týmů, viz níže). Při odhlášení se vrací peníze pouze po předložení lékařského potvrzení o nemoci účastníka. V takovém případě si pořadatel účtuje stornopoplatek 50 Kč, bez lékařského potvrzení činí stornopoplatek 100 % ceny.

Je nutné také předem elektronicky přihlásit do turnaje konkrétní týmy a jejich složení. Výjimkou je hlášení sestav smíšených týmů (hráči z různých PH), které bude umožněno až na Ringoturnaji, a to do soboty 5. května do 14 hodin.

Dobrovolníci a rozhodčí

Stejně jako loni hledáme nadšence, kteří se aktivně zapojí do chodu Ringoturnaje a přiloží ruku k dílu. Dobrovolníci, rozhodčí, hudebníci a duchovní poradci se přihlašují přes svého velitele, který jim v přihlášce přidělí roli dobrovolníka nebo rozhodčího. Velitel tímto zároveň dává svůj souhlas a doporučení dané osobě na určenou pozici. Pokud se z vážných důvodů zájemce nemůže přihlásit přes svého velitele, může se v mimořádných případech obrátit přímo na organizační tým (ringoturnaj@royalrangers.cz). U dobrovolníků je vyžadována účast na Ringoturnaji v celé jeho délce; cenu za účast mají sníženou na polovinu.

Organizační tým Ringoturnaje si vyhrazuje právo odmítnout zájemce o dobrovolnictví nebo jinou pozici z důvodu naplnění kapacity, popř. z jiných důvodů.

Ranger roku

Novinkou letošního Ringoturnaje bude soutěž o titul ranger roku. Přední hlídky mohou do každé věkové kategorie (DR, AR, ER) nasadit jeden tříčlenný tým, který bude soutěžit ve štafetovém běhu na 100 m, rozdělávání ohně, uzlování, stavbě stanu a biblických znalostech. Vítězové slavnostně převezmou titul ranger roku a budou náležitě odměněni.

Program

Registrace bude probíhat v pátek od 16 hodin a prvním společným jídlem bude páteční večeře, po které bude následovat společný program. V sobotu se můžete těšit na zcela netradiční ringoturnajový program – výlety do okolí (je třeba se předem přihlásit – informace budou včas zveřejněny na webu Ringoturnaje) nebo alternativní aktivity na základně. Během neděle a pondělí budou probíhat turnajové zápasy, deskové hry a doprovodné programy. Každý večer se společně sejdeme na bohoslužbách. V úterý dopoledne se odehrají finálová utkání, po nich bude následovat vyhlášení výsledků, oběd a odjezd domů.

Turnaj

Hrát se bude v šesti věkových kategoriích:

  • A) Ranger Kids – hráči narození 1. 9. 2009 a mladší (3 až 5 hráčů v družstvu)
  • B) Discovery Rangers – hráči narození 1. 9. 2006 a mladší (2 až 5 hráčů v družstvu)
  • C) Adventure Rangers – hráči narození 1. 9. 2003 a mladší (2 až 4 hráči v družstvu)
  • D) Expedition Rangers – hráči narození 1. 9. 2000 a mladší (1 až 3 hráči v družstvu)
  • E) Royal Rangers – hráči bez omezení věku (1 až 3 hráči v družstvu)
  • F) Senior Rangers– hráči narození 1. 1. 1978 a starší (1 až 3 hráčů ve družstvu)

Každý hráč může být registrován pouze v jednom družstvu a každý tým může hrát pouze za jednu hlídku, a to tu, ke které patří jeho kapitán. Zkontrolujte soupisky vašich týmů (data narození), abychom nemuseli řešit stížnosti ohledně nedodržení předepsaného věku hráčů!

Co s sebou

Vhodné oblečení a obutí (bude se hrát i za zhoršeného počasí), spacák a karimatku, popř. stan, Bibli, láhev na vodu, batůžek na výlet.

Doprava

Příjezd auty po dálnici D1:

  • sjezd 146 a dále po silnici 360 přes Velké Meziříčí, Martinice, Kozlov a Křižanov nebo
  • sjezd 162 a dále po silnici 37 přes Velkou Bíteš, Osovou Bítýšku, Ořechov a Křižanov.

Příjezd vlakem do Křižanova, odkud je možné jet kyvadlovou dopravou nebo dojít 2,5 km pěšky.

Doprovod a doprovodné programy

Každá výprava (přední hlídka) musí mít určenou osobu (starší 18 let), která odpovídá za účastníky své skupiny a bude spolupracovat s organizátory v průběhu celé akce.

Tradičně vás vyzýváme k přípravě a organizaci doprovodných programů. Své příspěvky přihlašujte přes formulář vyvěšený na webu. Pro svůj program můžete získat dotaci až 10 000 Kč!

Oficiální e-mail akce: ringoturnaj@royalrangers.cz

Sláva Bohu a 21. Ringoturnaji Royal Rangers zdar!

Těší se na vás tým Ringoturnaje RR

Comments are closed.