Doprovodné programy na Ringoturnaj 2019

Doprovodné programy na Ringoturnaj 2019

Požehnaný den,

chtěl bych Vás, velitele předních hlídek, požádat o spolupráci. Na minulých Ringoturnajích fungovaly doprovodné programy, které byly organizovány jednotlivými předními hlídkami. Nicméně rok od roku počet aktivních hlídek, podílejících se na doprovodných programech klesá. Byl bych velmi rád, kdybychom tento trend společně změnili. Myslím, že by bylo škoda, kdybychom doprovodné programy nechali na pár hlídkách a Mindoku. Na Ringoturnaji je stále více dětí, které tam nejedou „jen“ hrát ringo, ale setkat se s kamarády a užít si to i po jiné stránce. Z tohoto důvodu potřebujeme posílit oblast doprovodných programů.

Když jsem se nad celou věcí zamýšlel a modlil, přišlo mi, že bychom mohli na Ringoturnaji udělat takový puzzle, kdy by většina hlídek připravila drobnou aktivitu, hru, soutěž a tím by se rozšířila nabídka pro děti, které nebudou hrát ringo. Byl bych rád, kdybychom se oprostili od myšlení „musí to být super bombastická atrakce„, ale začali přemýšlet i nad „drobnými hrami a soutěžemi„, které pobaví. Může se jednat i o „malé“  věci jako jsou šipky, kuličky, šachy, uzlování atp. atp.

Nejčastějším argumentem je, že není dostatek vedoucích k provozování stanoviště. Podle mě to není úplně pravda, protože v hlídkách jsou a rostou juniorští vedoucí, kteří mohou tuto odpovědnost zastat. Zároveň bychom chtěli nabídnout i možnost určit si čas, kdy bude aktivita fungovat. Mělo by to být minimálně půlden každý den (výjimky lze domluvit).

Druhou nabídkou bude vyhlášení Grantu na podporu doprovodných programů, který může pro svůj program získat kterákoliv hlídka/y. Podrobnější informace budou zveřejněny na konci února. V kostce půjde o to, že budete moci požádat o finanční podporu Vašeho doprovodného programu. Vše pomocí formuláře, který bude poté vyhodnocen ringotýmem a finanční podpora rozdělena :-).

 

Registrace doprovodných programů

Bez ohledu na grant Vás chci poprosit, pokud budete mít chuť se organizace doprovodných programů zúčastnit (k čemuž Vás ještě jednou srdečně zvu), potřebuji, abyste mi napsali a  vyplnili níže uvedené informace. Vše mi prosím pošlete na e-mail: karel.hauptman@gmail.com. Prosím neodkládejte poslání těchto informací.

Někteří z Vás mi již některé věci přislíbili, i tak Vás prosím o registraci mailem.

Vím, že mnozí reagovat nebudou, a tak si vás dovolím kontaktovat osobně.

 

INFORMACE O REGISTRACI DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ

Přední hlídka (číslo, město): ……………………..

Název aktivity: ……………………..

Stručný popis aktivity: …………………………

Délka aktivity pro jedno dítě / počet dětí, které se aktivitě mohou věnovat najednou: ……………/……………..

Aktivita bude probíhat (doplň dny):  celý den: čt – pá – so / odpoledne: čt – pá – so / dopoledne: čt – pá – so

Potřebuji pomocníky? Ano / Ne

Kontakt na odpovědnou osobu za hlídku: jméno, email, telefon ………………………….

 

Podmínky pro doprovodné programy:

  • Musí běžet alespoň jeden půlden každý den turnaje (lze udělat výjimky)
  • U měřitelných disciplín je třeba zaznamenávat rekordy pro věkovou kategorii (celé jméno, hlídka, rekord)
  • Musí být zajištěna bezpečnost atrakce
  • Nejpozději do konce dubna je nutné registrovat svůj program u Ringotýmu (ale prosím udělejte to co nejdříve, i kdyby to mělo být jen předběžně, abychom měli přehled, jaké aktivity letos budou probíhat)

 

Děkuji za pomoc

Požehnaný den

Karel Hauptman

Comments are closed.